
1 / 2
1-3/4" Chamfer Bit
| Number of Cutters | 2 |
| Max RPM | 16000 |
| Angle (d) | 45° |
| Bearing Dia. (B) | 1/2" |
| Carbide Height (h) | 5/8" |
| Overall Dia. (D) | 1-3/4" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
$21.43
1-3/4" Chamfer Bit—
$21.43
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Cutters | 2 |
| Max RPM | 16000 |
| Angle (d) | 45° |
| Bearing Dia. (B) | 1/2" |
| Carbide Height (h) | 5/8" |
| Overall Dia. (D) | 1-3/4" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
























