
1 / 2
1/4" Quadra-Cut Radius Beading Bit
| Number of Cutters | 4 |
| Max RPM | 18000 |
| Bearing Dia. (B) | 3/8" |
| Carbide Height (h) | 1/2" |
| Overall Dia. (D) | 1-1/8" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Radius (R) | 1/4" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
$8.13
Original: $23.24
-65%1/4" Quadra-Cut Radius Beading Bit—
$23.24
$8.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Cutters | 4 |
| Max RPM | 18000 |
| Bearing Dia. (B) | 3/8" |
| Carbide Height (h) | 1/2" |
| Overall Dia. (D) | 1-1/8" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Radius (R) | 1/4" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
























