
1 / 2
1/4" Quadra-Cut Radius Rounding Over Bit
| Number of Cutters | 4 |
| Max RPM | 18000 |
| Bearing Dia. (B) | 5/8" |
| Carbide Height (h) | 1/2" |
| Overall Dia. (D) | 1-1/8" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Radius (R) | 1/4" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
$10.23
Original: $29.23
-65%1/4" Quadra-Cut Radius Rounding Over Bit—
$29.23
$10.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Cutters | 4 |
| Max RPM | 18000 |
| Bearing Dia. (B) | 5/8" |
| Carbide Height (h) | 1/2" |
| Overall Dia. (D) | 1-1/8" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Radius (R) | 1/4" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
























