
1 / 2
1/8" Radius Rounding Over Bit
| Number of Cutters | 2 |
| Max RPM | 24000 |
| Bearing Dia. (B) | 1/2" |
| Carbide Height (h) | 1/2" |
| Overall Dia. (D) | 3/4" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Radius (R) | 1/8" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
$8.53
Original: $24.38
-65%1/8" Radius Rounding Over Bit—
$24.38
$8.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Cutters | 2 |
| Max RPM | 24000 |
| Bearing Dia. (B) | 1/2" |
| Carbide Height (h) | 1/2" |
| Overall Dia. (D) | 3/4" |
| Overall Length (H) | 2-3/16" |
| Radius (R) | 1/8" |
| Shank Dia. (A) | 1/4" |
























